Forum ETŠ Nikola Tesla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum ETŠ Nikola Tesla

Forum za sadašnje i bivše učenike ETŠ Nikola Tesla
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 xmm telekomunikacije

Ići dole 
+5
darkodelta
Ivy
veseliburek
SaleT
filke
9 posters
AutorPoruka
filke
Profesionalni hvatač zjala
filke


Broj poruka : 4
Poeni : 6
Reputacija : 0
Datum upisa : 19.05.2010
Godina : 34
Lokacija : Obrenovac

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyPon Maj 31, 2010 11:15 am

ja da predstavim Very Happy xeeeeeee tesko cete nesto saznati od mene, dovoljno je da vam kazem da ste naj.....
ajde moze Very Happy
Predmeti :
Matematika Sad
Srpski Neutral
Oet 12 xmmm nije lose
elektronika pfff bezite sa toga
fizicko ,zika kukurz ce smoriti ,ali ako ima ekipa za fudbal moze da bude dobro
muzicko Very Happy samo idite u pozoriste Very Happy
xmm likovno? da li je bilo u prvoj ili se to secam osnovne...
informatika, prva godina ,ucite da palite komp i pisete textove Sad)
i tako dalje i tako dalje, dodjete li kod nade , rezervisite mesto u avgustu! ps. u zadnjoj klupi sami ostavio puskice imate za 3. i 4. godinu
ne citajte Anu Karenjinu .smori posle 20 stranica (a sine ima toliko da ces citati 2 meseca) ,i iz toga rezervisite mesto u avgustu....
kod Aleksica.... xmmmm sta da se kaze o njemu (lud ,zbunjen,nikako normalan)
Davorka ,macka moja, da li se udala do sada Very Happy (sa novom 206icom mora da je nasla nekog macora) imacete dvojke Very Happy
i tako dalje i tako dalje ,dobri dozivljaji......
Nazad na vrh Ići dole
http://www.OBR-CS.info
filke
Profesionalni hvatač zjala
filke


Broj poruka : 4
Poeni : 6
Reputacija : 0
Datum upisa : 19.05.2010
Godina : 34
Lokacija : Obrenovac

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyPon Maj 31, 2010 11:20 am

inace dajem privatne casove iz teorije telekomunikacija,cale je dobio 4 u avgustu!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.OBR-CS.info
SaleT
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 3
Poeni : 3
Reputacija : 0
Datum upisa : 16.10.2010
Godina : 27

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptySub Okt 16, 2010 8:33 am

Ljudi sta mislite..Sta je bolje..Multimedija ili telekomunikacije?? neki mi prepurucuju telekomunikacije/..sta Vi mislite? Smile poZ
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptySub Okt 16, 2010 10:04 pm

Nisam ni sa jednog ni sa drugog smera, ali koliko sam čuo (dakle ne uzimaj ovo kao nešto što je 100% tačno), na telekomunikacijama se rade i 3G i UMTS mreže (dakle dosta stvari vezano za telefoniju, tj. telefonske mreže), dok se na multimedijama radi audio i video tehnika (nešto kao npr. tehničar u televiziji). Ne znam šta da ti kažem, pitanje je šta tebe više zanima...
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
SaleT
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 3
Poeni : 3
Reputacija : 0
Datum upisa : 16.10.2010
Godina : 27

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyPon Okt 18, 2010 8:09 am

Mislim da mi vise odgovara telekomunikacija.. Smile Imam jos 3-4 meseca da odlucim..
Btw Jel ima negde spisak predmeta iz telekmunikacije..Nisam nasao nigde..??
Nazad na vrh Ići dole
Ivy
Nedokazani Teslaš
Ivy


Broj poruka : 132
Poeni : 178
Reputacija : 26
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 30

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyPet Okt 22, 2010 2:17 am

I ja sad vidim da nije postavljeno, sredićemo to u toku dana Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
darkodelta
Profesionalni hvatač zjala
darkodelta


Broj poruka : 6
Poeni : 6
Reputacija : 0
Datum upisa : 30.07.2010
Lokacija : Beograd,Vracar

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyNed Mar 27, 2011 8:19 pm

Ako ti trebaju predmeti za prvu godinu telekomunikacija evo ti lista:
-Matematika
-Srpski
-OET 1
-Informatika(imas samo prvu godinu)
-Racunarska Grafika i multimedija( imas samo prvu godinu)
-Prakticna nastava
-Fizicko
-Fizika
-Muzicko(da muzicko to imas samo prvu godinu)
-Geografija(imas samo prvu godinu)
-Biologija(imas samo prvu godinu)
-Istorija
-Hemija(imas samo prvu godinu)
-Gradjansko ili Veronauka
Valjda jos nesto ali ne mogu da se setim Razz Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybereagle.co.cc
ZOLANDA
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 2
Poeni : 4
Reputacija : 0
Datum upisa : 16.02.2011

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyČet Maj 19, 2011 3:40 am

KOLIKO TREBA POENA ZA OVAJ SMER?KOLIKO MORA DA SE UCI DA BI SE BIO VRLO DOBAR?NAPOMENA:NIJE MI LOS IQ
Nazad na vrh Ići dole
yowo
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 1
Poeni : 1
Reputacija : 0
Datum upisa : 02.06.2011

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyČet Jun 02, 2011 12:10 am

Može li neko da postavi spisak predmeta, kao što ima po ostalim smerovima...?
Hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Andjela
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 7
Poeni : 9
Reputacija : 0
Datum upisa : 15.04.2013

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyPon Apr 15, 2013 7:05 pm

Pozdrav ljudi!
Da vam se predstavim prvo, ja sam Andjela i htela bih da upisem ovu skolu. Nisam sigurna da li je ova skola prava za mene pa reko' da vas pitam za misljenje Smile
S tim da imam jako strogu nastavnicu matematike u osnovnoj, vucem neku 3, a iz fizike imam 5 ili 4, zavisi. Nastavnica mi je onako, opustena, tako da fiziku nemam poojmaa Smile
ne znam zasto, mene najvise privlace telekomunikacije, pa me zanima sta se tu konkretno uci, pa i predmeti u drugoj, trecoj, i cetvrtoj godini. Inace sam na granici odlicnog i vrlo dobrog, uvek izmedju 4.33 i 4.71.
Zanima me isto jel devojke upisuju telekomunikacije jer bi mi bilo bezveze da budem jedina u odeljenju Very Happy
Nadam se brzom odgovoru, pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyPon Apr 15, 2013 9:21 pm

Ako te zanimaju telekomunikacije, go for it... Opet, uvek možeš da se kasnije opredeliš za nešto drugo (ja sam npr. upisao teslu zbog programiranja, pa sam sad na ekonomskom fakultetu Very Happy).
Što se tiče ocena, one danas nisu apsolutno nikakvo merilo znanja ni u jednoj školi (što je posledica opšteg raspada našeg sistema obrazovanja, bio sam ja 5.00 u osnovnoj, onda sam prvo polugodište u tesli završio sa dva keca, pa izvukao 4.20 na kraju), tako da nemoj uopšte da razmišljaš o tome.

Opet, nivo predznanja predmeta je isto potpuno individualna stvar, ne možeš da generalizuješ: možda si se razbijala od nekog predmeta, ali je nastavnik davao niske ocene, a možda si imala 5 iz nečega i ništa nisi radila (kao što i sama kažeš). A i sve zavisi od profesora koji ti zapadne (što je nešto na šta apsolutno ne možeš da utičeš, osim ako nemaš neku vezu, mada verovatno ni tad Smile).

Što se tiče broja devojaka, vidim da svake godine sve više upisuje teslu, mada ne znam konkretno za smerove, a ako još neka devojka upiše tvoj smer staviće vas u isto odeljenje sigurno, tako da ne moraš da se sekiraš. Verovatnoća da budeš jedina devojka na smeru i u odeljenju je mala. Smile

Summa summarum: izaberi ono što te intresuje, nikakav drugi faktor ne može da nadoknadi bilo šta ako radiš ono što voliš. Nemoj da se pri izboru škole vodiš njenom blizinom do kuće, aspiracijom sopstvenih roditelja ("ti ćeš sine biti lekar!") ili brigom oko svog predznanja. Da se razumemo, mora da se uči šta god upišeš... Smile Što se tiče predmeta, prečešljaj malo forum, tu ne mogu da ti pomognem, ja sam bio "računarac".

BTW, spisak predmeta imaš na sajtu škole: http://www.teslabg.edu.rs/stranalevi.aspx?id=42&parentid=342
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Andjela
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 7
Poeni : 9
Reputacija : 0
Datum upisa : 15.04.2013

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyPon Apr 15, 2013 11:30 pm

Hvala puno na brzom odgovoru! Smile
i Jos samo da vas pitam jel idete na ekskurzije, i kako to izgleda u srednjoj skoli? Very Happy
Jeste da nema veze sa temom, ali necete mi zameriti sto pitam? Smile
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyPon Apr 15, 2013 11:37 pm

Prve dve godine su ekskurzije u Srbiji i na njih obično niko ne ide jer su preskupe i uglavnom bezveze, ja sam u trećoj godini išao na turu bratislava - prag - drezden - beč, a u četvrtoj barselona - nica - kan - monte karlo - venecija... A ekskurzije kao i svaka: neispavanost, mamurluk i puno loše muzike u autobusu Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Andjela
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 7
Poeni : 9
Reputacija : 0
Datum upisa : 15.04.2013

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyUto Apr 16, 2013 1:47 am

I da jos samo da pitam, koje su mogucnosti posle zavrsenog ovog smera?
Jel moguce odmah se zaposliti negde i gde?
Mogu li posle zavrsiti Visu Elektrotehnicku?
Hvala puno na odgovoru, nisam mislila da cete mi ovako brzo odgovarati Smile
Nazad na vrh Ići dole
Andjela
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 7
Poeni : 9
Reputacija : 0
Datum upisa : 15.04.2013

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptyUto Apr 16, 2013 8:27 am

Setila sam se još jedne stvari koja me zanima, volela bih da mi i na to odgovorite Smile
Da li se na telekomunikacijama uče slicne stvari kao na tehničkom (oto) u osnovnoj?
Ono u fazonu vratila, zavrtaji, motori..?
Da li se na telekomunikacijama uči servisiranje i popravljanje mobilnih telefona ili programiranje telefona i kompova?
Izvinte na dosadi, hvala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptySre Apr 17, 2013 5:24 am

Možeš naravno da se zaposliš, ali samo sa srednjom školom ne možeš baš puno... Dosta ljudi iz tesle upiše višu elektrotehničku na voždovcu, ali postoji i fora da posle završene više škole odeš u Novi Sad na fakultet tehničkih nauka, završiš jednu godinu tamo jer priznaju ispite sa više i imaš fakultetsku diplomu... Wink (ali ima vremena do tad)

Nema veze sa OTO-om iz osnovne, servisiranje i popravljanje mobilnih telefona se ne uči sigurno, a programiranje imaš na trećoj godini, ali na tom smeru ne znam kako se radi, tj. koje je gradivo...

I zaboga, nemoj da mi persiraš, pa ja sam samo 5 godina stariji Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Andjela
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 7
Poeni : 9
Reputacija : 0
Datum upisa : 15.04.2013

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptySre Apr 17, 2013 9:15 am

Hvala puno na odgovoru! Smile
Mislim da ću prve dve želje staviti multimedije i telekomumikacije u Tesli Smile
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Smorko
Teslaš
Smorko


Broj poruka : 11
Poeni : 11
Reputacija : 0
Datum upisa : 08.07.2012

xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije EmptySre Apr 24, 2013 7:47 am

Evo, samo kao dodatak, možda pomogne:
Obzirom na to da ti ocene nisu loše, možeš ciljati i na malo više od telekomunikacija (aludiram na Računare). Prva godina je praktično ista za sve, samo se na nekim smerovima uči više, a na nekim manje. Telekomunikacije i multimedije su negde u sredini, ali ako planiraš da upišeš neki faks, bolje ćeš znanje steći na nekom jačem smeru.
Tesla je odlična škola, atmosfera je opuštena i ja lično mislim da mi je to što sam upisao ovu školu najbolja odluka ikada.
Naravno, ništa od ovoga ne vredi ako tebe zanima nešto drugo i ako nisi tip ljudi koji je orijentisan ka prirodnim naukama, i svakako ne trebaš upisati nešto što ne voliš ili što te ne zanima. Ocene iz osnovne stvarno nisu toliko bitne i ne treba ti neko specijalno predznanje, skroz je drugačiji način rada.
I samo još malo reklame - Računari su ubedljivo najjači smer po uspehu, bolji su i od Administratora i IT-a (reči nastavnika). A koliko sam čuo (opet od nastavnika), sa Višom ne možeš puno postići. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





xmm telekomunikacije Empty
PočaljiNaslov: Re: xmm telekomunikacije   xmm telekomunikacije Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
xmm telekomunikacije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum ETŠ Nikola Tesla :: Smerovi :: Elektrotehničar telekomunikacija-
Skoči na: