Forum ETŠ Nikola Tesla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum ETŠ Nikola Tesla

Forum za sadašnje i bivše učenike ETŠ Nikola Tesla
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koji smer?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
CharlieBrown
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 2
Poeni : 4
Reputacija : 0
Datum upisa : 23.06.2010

Koji smer? Empty
PočaljiNaslov: Koji smer?   Koji smer? EmptySre Jun 23, 2010 11:36 pm

Pozdrav svima!

Ja sam malo matoriji, pa sam brige u vezi sa izborom i završavanjem srednje škole odavno prebrinuo, ali imam mlađeg burazera koji sad brine baš te brige...

Da skratim, Tesla mu je prvi i jedini izbor. Jedino je neodlučan po pitanju izbora smera. Koliko sam uspeo da skontam, dvoumi se između dva smera - Elektrotehničar računara i Elektrotehničar telekomunikacija.

Ajde, pošto imate informacije iz prve ruke, dajte par saveta šta je bolje upisati. Najvažnije u izboru smera bi trebalo da bude kvalitet znanja po završenoj srednjoj školi, mogućnost zaposlenja, kao i izbegavanje nezgodnih profesora i glupih predmeta...

Svaki savet je više nego dobrodošao.

Unapred hvala!
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

Koji smer? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji smer?   Koji smer? EmptyČet Jun 24, 2010 3:00 am

Pazi, nekakvo je nepisano pravilo da se malo bolji đaci upisuju na računare, ja sam završio sad drugu godinu računara uz vrlo malo učenja (jedino sam sad pred kraj seo i pošteno učio) sa prosekom 4.2... Što se tiče profesora, sve zavisi u koje odeljenje te ubace, meni su svi profesori do sad bili manje-više ok (nije bilo iživljavanja i tako toga).
Ipak sve zavisi od toga šta ga pretežno intresuje...
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
CharlieBrown
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 2
Poeni : 4
Reputacija : 0
Datum upisa : 23.06.2010

Koji smer? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji smer?   Koji smer? EmptyČet Jun 24, 2010 3:08 am

U njegovom uzrastu, veoma je teško formirati jasnu predstavu o tome šta ga tačno interesuje. U svakom slučaju, i njemu računarski smer zvuči bolje (verovatno zbog toga što se zove računarski), dok je meni, na primer, mnogo privlačniji smer telekomunikacija, budući da smatram da ovakvo usmerenje pruža širinu u odnosu na računarski, kao i da su teme koje telekomunikacije pokrivaju, mnogo konkretnije, a u isto vreme i mnogo naprednije, od tema koje pokrivaju računari.

Da uprostim - imam utisak da će i na jednom i na drugom smeru steći relativno slično znanje o računarima (okreni, obrni - ne može bez njih), dok će na telekomunikacijama svakako naučiti mnogo toga što računarski smer ne pokriva - telekomunikacione protokole, centrale, wireless... i gomilu drugih stvari... Zato se meni više sviđa ovaj smer.

Pitanje sam postavio zbog toga što i ja možda grešim, tj. možda moja slika oba smera uopšte nije tačna. Zato mi je i potrebno što više informacija i saveta od vas.
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

Koji smer? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji smer?   Koji smer? EmptyČet Jun 24, 2010 5:31 am

Za telekomunikacije stvarno ne znam šta da ti kažem, mora neko sa tog smera da odgovori Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
jim_91
Moderator
jim_91


Broj poruka : 15
Poeni : 30
Reputacija : 3
Datum upisa : 13.05.2010
Godina : 31
Lokacija : moja soba

Koji smer? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji smer?   Koji smer? EmptyUto Avg 31, 2010 7:07 am

Imala sam slican problem kad sam upisivala mladju sestru u Teslu, samo sto je bilo bitanje multimedije, ali sto se tice telekomunikacija i racunara svaki s=mer sam po sebi ima svoje prednosti...

Kod obrazovnog profila elektrotehnicar telekomunikacija ucenici sticu teoretska i prakticna znanja u maltene svim savremenim oblastima (racunarske komunikacije, mobilne komunikacije, satelitske komunikacije, internet...); a nakon zavrsetka skolovanja imaju dosta veliku mogucnost zaposljavanja (telekomunikacione kompanije, radio i TV, poste, banke, vojska, policija, proizvodne firme i sl.).



alien alien alien



Dok su kod obrazovnog profila elektrotehnicar racunara ucenici nakon skolovanja osposobljeni za mnogo toga (proveravanje ispravnosti komponenti racunara, sklapanje i rasklapanje racunara, podesavanje interneta, instalacije operativnih sistema, poznavanje arhitekture racunarskog sistema i principa rada svake njene komponente, umrezavanje racunara, instalacije i odrzavanje aplikativnih programa kao i programiranje istih, programiranje igrica i rad bazama podataka); a to su samo neke stvari za koje su osposobljeni. Uostalom, jako je velika potraznja ovog zanimanja tako da je jako velika mogucnost zaposljavanja u svim firmama...



alien alien alien



Mada mene ako bi pitali, mislim da bi telekomunikacije izabrala samo pod uslovom da nastavim skolovanje (neki faks). U suprotnom, bolje se osposobiti sto bolje konkretno za racunare jer je potraznja za njihovim poznavaocima izuzetno velika, a bice i veca...



alien alien alien



Sto se tice predmeta i profesora to ne bi trebalo da vas brine, jer sam predmet kao predmet nije tezak ako se na vreme uci, a profesori nisu neki manijaci da vole da se izivljavaju nad ucenicima, oni postuku solidno znanje i zadovoljni su time, uostalom njima ne ide u dzep nista ni manje ni vise ako ucenici ne rade, oni rade pre svega zbog sebe. Ako neko ima zelju i volju da uspe, koji god obrazovni profil da izabere procice sasvim solidno...



alien alien alien
Nazad na vrh Ići dole
Hogar
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 6
Poeni : 6
Reputacija : 0
Datum upisa : 14.06.2011

Koji smer? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji smer?   Koji smer? EmptyUto Jun 14, 2011 9:55 pm

Da ne otvaram drugu temu... Zanima me koji smer ima nacrtnu geometriju (da ga izbegavam u sirokom luku Very Happy )?
Nazad na vrh Ići dole
Hogar
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 6
Poeni : 6
Reputacija : 0
Datum upisa : 14.06.2011

Koji smer? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji smer?   Koji smer? EmptyUto Jun 14, 2011 10:20 pm

Sry, nisam lepo pregledao forum, nasao sam (Elektrotehničar multimedija).
Nazad na vrh Ići dole
Sony1
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 1
Poeni : 2
Reputacija : 0
Datum upisa : 19.06.2011

Koji smer? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji smer?   Koji smer? EmptyNed Jun 19, 2011 2:09 am

Mozete mi reci koliko treba bodova za Elektrotehničar telekomunikacija.Hvala unapred Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

Koji smer? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji smer?   Koji smer? EmptyNed Jun 19, 2011 8:22 am

Ti očigledno ne razumeš kako ide sistem upisa...

Dakle, nemaš "broj potrebnih poena". Ti predaš svoju listu želja i ona se ubacuje u kompjuter, i nakon toga kreću da se razvrstavaju učenici po izabranim smerovima. Dakle, prvo stavljaju one sa 100 poena, pa onda one sa 99.9, pa sa 99.8, itd. dok se smerovi ne popune. Nekad smer može da se popuni na 90 poena, nekad na 87, zavisi, nije isto svake godine (zavisi kolika je navala)... Imaš u informatoru (valjda se tako zove) sa koliko bodova se popunio svaki smer prošle godine. Samo ti lepo uradi prijemni i nema da brineš Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Sponsored content





Koji smer? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji smer?   Koji smer? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koji smer?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koji kompjuter imate?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum ETŠ Nikola Tesla :: Škola-
Skoči na: