Forum ETŠ Nikola Tesla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum ETŠ Nikola Tesla

Forum za sadašnje i bivše učenike ETŠ Nikola Tesla
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Elektronika ili Racunari

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Marko
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 2
Poeni : 4
Reputacija : 0
Datum upisa : 25.09.2011

Elektronika ili Racunari Empty
PočaljiNaslov: Elektronika ili Racunari   Elektronika ili Racunari EmptyNed Sep 25, 2011 8:29 am

Pozdrav.Naime,sada, u drugoj godini,sam se prebacio iz smera elektrotehnicar elektronike u elektrotehnicar racunara,to me je od pocetka zainteresovalo...I evo,mislim da sam pogresio....Iz svega sto smo radili,smer racunara mi deluje mnogo teze,sto i jeste,i plus je stroziji kriterijum u ovoj skoli,racunari su kao najbolji smer pa je i najtezi...Posle drugog dana sam bas bio razocaran i otisao do direktora da vidim da li mogu da se vratim u elektroniku,on rece da moze,ali da dodjem sutra jer je tada bio zauzet nesto..Majka je malo bila ljuta,sta da se radi,i kaze da bi bilo zajebavanje coveka to vracanje,ali ako ja tako hocu neka bude tako...i ja nakon svega toga se premisljao,i resio da probam u racunarima jos,ipak su to 2 dana samo bila...I evo,sad nesto manje od 3 nedelje kako idem u racunare,ali o5 mislim da sam pogresio...mnogo je teze i sve,i tamo sam naviknut na drustvo i sve...Pa ako bi neko mogao da mi da uvid u ova dva smera...Ja licno smatram da je manje vise isto a Racunari (u Nikoli Tesli u Kraljevu) su mnogo tezi,tako da bih u elektronici izvukao bolji prosek,sto bi pomoglo dalje na fakultet ako,nadam se,budem isao na njega...A i nije neka velika razlika sto se tice ucenja samih racunara i ova dva smera,plus elektronika daje vise mogucnosti,plus sto ja nisam siguran sta bih kasnije studirao,da li racunari da li skroz nesto trece...pomoc u odluci bi mi koristila...
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

Elektronika ili Racunari Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektronika ili Racunari   Elektronika ili Racunari EmptyNed Sep 25, 2011 8:41 am

Tvoje pitanje u prostijem obliku "da li želim palačinku sa džemom ili sa eurokremom? znate, džem je zdraviji jer je domaći, ali eurokrem je mnogo dobar"...

Odlučiš šta ćeš da radiš u životu: ako hoćeš da se baviš programiranjem ili nečim sličnim što je vezano za računare, ideš na elektortehničara računara, ako te zanima elektronika, ideš na elektrotehničara elektronike. Mislim, ne može niko da ti kaže šta hoćeš u životu da radiš, tako da je izbor samo tvoj. Ako već ne znaš šta ćeš, onda si potpuno omašio školu, trebao si u gimnaziju da odeš... Ili ako već hoćeš samo da završiš srednju školu, idi linijom manjeg otpora i kraj.

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali pitanje koje si postavio je skroz besmisleno...
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Marko
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 2
Poeni : 4
Reputacija : 0
Datum upisa : 25.09.2011

Elektronika ili Racunari Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektronika ili Racunari   Elektronika ili Racunari EmptyNed Sep 25, 2011 9:33 am

Pa jbg,jednostavno racunari su mnogo mnogo tezi,u ovoj skoli,a mislim da su smerovi manje vise isti,pa sam hteo da cujem od nekog ko je zavrsio skolu neka iskustva,uvid u te stvari i sve to...al nebitno potrazicu savet na drugom mestu
Nazad na vrh Ići dole
Beli Drekavac
Moderator
Beli Drekavac


Broj poruka : 99
Poeni : 114
Reputacija : 5
Datum upisa : 24.08.2010

Elektronika ili Racunari Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektronika ili Racunari   Elektronika ili Racunari EmptySre Sep 28, 2011 7:15 pm

Mišljenje nekog ko je završio ovu školu?
Ne poznajemo nikoga Smile
Ali samo prebacivanje iz Smera u Smer je totalno besmisleno.
Ja se nikada ne bi navikao na novo društvo,to je najveći problem Uklopiti se.

Kod nas su došla dva nova učenika
Jedan iz energetike i jedan iz Računarske gimnazije.
Ovaj iz Energetike je rekao na sred časa profesorci da smo svi mentalno onesposobljeni i da smo za ludnicu.Ne,Ne tvrdim da nismo Wink,ali reći to na sred časa pobogu?! rekao je da će se "kao" prebaciti nazad u energetiku,ali... Teško Razz

Ovaj lik iz računarske je mnogo dobar lik odmah se prvog dana sprijateljio sa nama.Bio sa nama prvi dan u dnevnoj poseti foruma itd. A lik Otkida matematiku I uvek pomaže oko iste.

Što se tiče tvog pitanja Elektronika ili računari.
Možeš da odeš gde oćeš i sa jednim i sa drugim.
To su mi svi drugovi sa fakulteta rekli.
Najbolje je gimnaziju da upišeš Zbog tempa učenja ako hoćeš na faks.
Što se tiče smera,ako već ideš stručni. Idi nešto Lako,ali da nije nešto za zezanje.
Zbog proseka da izvučeš. A zašto je svejedno šta upišeš posle? Zato što čak i ako odeš na ETF sa energetikom,a nisi pre toga imao Programiranje. Ne znaš ni da nabrojiš 3 osnovna jezika,nema veze. Sve ćeš ispočetka raditi na faksu. ali još složenije

Meni su kompjuteri Jadni, Realno cela škola je jadna.Ali to nije do nje do obrazovnog sistema je tako. Ti ono što učiš u računarima otegnuto na 2 godine možeš da naučiš na prostom kursu za 3 meseca. Mi u multimedijama radimo nešto što će bog te pita kad nam zatrebati u životu,ako odemo na neku televiziju da radimo.. Šta će nama TC? El. Merenja? Da neću možda da im crtam tehnički kako igleda kamera? Da im budem i kamerman i električar(banalni primer)


Toliko od mene.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Elektronika ili Racunari Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektronika ili Racunari   Elektronika ili Racunari Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Elektronika ili Racunari
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» racunari i programiranje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum ETŠ Nikola Tesla :: Škola-
Skoči na: