Forum ETŠ Nikola Tesla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum ETŠ Nikola Tesla

Forum za sadašnje i bivše učenike ETŠ Nikola Tesla
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Skolska 2013/2014

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Sara98
Profesionalni hvatač zjala
Sara98


Broj poruka : 4
Poeni : 6
Reputacija : 0
Datum upisa : 12.05.2013
Godina : 25

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptyPon Jun 10, 2013 8:46 am

Ima neko da ove godine upisuje ovaj smer?
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptySub Jun 22, 2013 10:24 pm

Pa nešto se niko ne javlja... Šta te zanima? Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Sara98
Profesionalni hvatač zjala
Sara98


Broj poruka : 4
Poeni : 6
Reputacija : 0
Datum upisa : 12.05.2013
Godina : 25

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptyNed Jun 23, 2013 3:01 am

Kakav je smer? Kakva je razlika izmedju multimedije i ovog? Very Happy I jel ima po neka devojcica?
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptyNed Jun 23, 2013 3:58 am

Računari su ti "jači" i opštiji smer od multimedija. Na računarima se mahom uče elektronika i programiranje (mada bi na ovo moglo više da se osvrće u tesli i posvećenost profesora na ovom predmetu bi mogla da bude na višem nivou), dok su ti multimedije više orijentisane na audio/video tehnologije. Ako planiraš neki bolji fakultet (čitaj: ETF, FON, PMF), računari su ti bolji izbor, u svim ostalim slučajevima multimedije... Ne bih te slagao kada bih ti rekao da ti je izbor zaposlenja mnogo više ograničen bez fakulteta...
Kod mene u generaciji (ja sam '93. godište) su bile dve devojke na celom smeru računara, dok ih je na multimedijama bilo 5, ako se ne varam. Mada, svake godine sve više devojaka upisuje teslu tako da apsolutno nemaš brige da li će biti još neka na tvom smeru, uvek vas sve stave u jedno odeljenje, dok u ostalima bude mahom gej društvo Razz
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Sara98
Profesionalni hvatač zjala
Sara98


Broj poruka : 4
Poeni : 6
Reputacija : 0
Datum upisa : 12.05.2013
Godina : 25

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptyNed Jun 23, 2013 4:05 am

Ok,hvala ti.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
CrazyMilojko
Teslaš



Broj poruka : 15
Poeni : 15
Reputacija : 0
Datum upisa : 25.06.2010

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptySre Jun 26, 2013 9:38 pm

Ja sam sad zavrsio 3. godinu racunara...
Znaci veruj mi da sve zavisi od profesora,ja sam bio u osnovnoj odlican (skoro vukovac),a ovde sam jedva vrlo dobar prve dve godine i u trecoj dobar...
Vecina profesora koji meni predaju su teski kompleksasi i skola je prenaduvana,svi pricaju Tesla ovo Tesla ono...a u stvari.....pogledaj im samo sajt i sve ce ti biti jasno,najjaca ets skola u Srbiji... Smile
To sto mi uzimamo medalje nema nikakve veze sa skolom,to je sve do pojedinca koji radi da bi uzeo neku stipendiju ili slicno uz pomoc nekog od profesora koji uglavnom nisu bas mnogo zagrejani za ta takmicanja (cast izuzecima).
Nemoj da te ja zaplasim,ja sam teski kampanjac i slabo ucim,ovde sa solidnim radom moze lako da budes odlicna...al to da je skola naduvana to stoji i to niko ne moze da porekne,pa ti sad vidi....ako bas oces ets nemas mnogo izbora,Tesla Koncar i PTT cini mi se,to su neke ets koje "vrede".Po meni je od te tri najbolji izbor Tesla....al opet kada bi mogao ponovo da upisujem to ne bi bila elektrotehnika sigurno Wink
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptySre Jun 26, 2013 11:16 pm

I sam kažeš da si kampanjac i da slabo učiš, ne znam da li očekuješ da ti poklanjaju ocene, a i teško koji profesor voli kampanjce... Smile
Ok, da se ne lažemo, u tesli ima profesora koji uopšte ne znaju zašto su tamo i čije metode ocenjivanja i predavanja nemaju logike. Ali opet, u kojoj školi nemaš takve profesore? Naravno, nemaš ih u školama gde mama i tata iskeširaju par soma evra, "da se dete ne muči".

Ja sam, na primer, otišao u teslu zbog programiranja. U moje vreme (damn, I sound old), nije bilo ovog novog smera gde se učenici orijentišu na programiranje, tako da sam se ja, na moju žalost, bavio elektronikom koja me ni najmanje nije zanimala, a onda povrh svega toga, programiranje nije bilo na nivou koji sam ja očekivao. Mi smo imali sjajnu profesorku programiranja što se tiče metode objašnjavanja, ali je sistem ocenjivanja bio potpuno van pameti... (neću sad da ulazim u detalje, nije ni bitno)
Poenta je, ako hoćeš da učiš, stvarno nije potrebno ne znam kakvo maltretiranje (ima profesora koji više traže, naravno), ali u tesli su mahom zastupljeni uspesi odličan, vrlo dobar i nedovoljan, a nedovoljni su oni koji neće da uče. Optuživanje većine tvojih profesora da su kompleksaši nema baš puno logike, zar ne? Stara slava na osnovu uspeha iz osnovne škole u srednjoj ne funkcioniše... U mom odeljenju su bili isključivo odlični i vrlo dobri iz osnovne, a onda je na polugodištima i krajevima godine bilo raznih uspeha. Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Sara98
Profesionalni hvatač zjala
Sara98


Broj poruka : 4
Poeni : 6
Reputacija : 0
Datum upisa : 12.05.2013
Godina : 25

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptyČet Jun 27, 2013 8:55 am

Pa realno,da bi posle otisla na faks i sve to treba mi uspeh,a Tesla mi se cini kao super izbor. Predala sam listu zelja i sad samo da vidim gde cu upasti jer ne znam za koju mi skolu koliko treba bodova,a prijemni je ponisten,ja iz skole nosim 57,i nadam se da cu upasti mada zavisi kolika navala bude.PTT mi je takodji na listi,ali tek 4-5 zelja.Koncar nisam stavila.Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptyČet Jun 27, 2013 10:21 pm

Upašćeš opušteno, kada sam ja upisivao računare poslednji upisani je imao 77-78, ima tu dosta...
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Smorko
Teslaš
Smorko


Broj poruka : 11
Poeni : 11
Reputacija : 0
Datum upisa : 08.07.2012

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptyPet Jun 28, 2013 6:55 am

Bureče, je l' ti nije problem da, kada budeš imao vremena, ispišeš nešto o predmetima za drugu godinu? Najviše me zanimaju stručni predmeti, koji su koliko teški, kakvi su OET, praksa i matiš u odnosu na prvu godinu i sl. Smile
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptyPet Jun 28, 2013 9:07 am

Pazi, dosta zavisi od profesora, al' ajd...

elektrotehnički materijali
Nama je ovo predavao Faletić (ne znam da li još radi u školi), ali mogu slobodno da kažem da je ovo bio jedan od glupljih predmeta koje sam imao... Faletića niko živ slušao nije, ocene smo dobijali šaputanjem, itd.  Jako se slabo sećam samog predmeta (verovatno jer ga nisam učio Very Happy), ali radi se ono što mu ime kaže: provodnici, superprovodnici, karakteristike materijala, itd. Sve u svemu, glupost. Veorvatno se kod nekog profesora zapravo i radi nešto i kod nekoga verovatno mora da se uči, ali ja znam da nikad u životu nisam učio ovaj predmet i da sam imao 5 zaključeno.

električna merenja
Ovo je npr. bio ok predmet, imate vežbe u laboratoriji jednom u dve nedelje (celo odeljenje ima vežbe iz elektronike i merenja, pola radi jedan predmet, pola drugi, pa se rotirate). Dobije se praktikum u kome su vežbe koje se rade na maketama koje su u kabinetu (a dosta njih je s*ebano ili poluispravno, možda je sad situacija drugačija). Profesorke se trude da makete budu ispravne, sad, što većina ima tešku ruku, to je druga stvar... :)Isto se radi ono što mu ime kaže, spojite maketu i vršite razna merenja uz promene  vrednosti potenciometara, ulaznog napona, itd., rezultate unosite u tabele i crtate grafike. Lak je predmet stvarno (ali nemojte da mislite da ne mora da se uči, jer mora)

Elektronika 1 - Mahom se rade poluprovodnici (ostalog se ni ne sećam, samo znam da sam se mlatio sa tranzistorskim šemama), zavisi od osobe da li će da mu legne (ja neke šeme do dana današnjeg nisam skapirao). Pojačavači, itd. Kao što rekoh, imate isto vežbe kao i iz merenja.

OET 2 - mnogo zavisi od profesora, mi smo se kod profesorke Mileve UBIJALI da dobijemo dvojku, ja sam znojio krv od tog predmeta, ali bukvalno. Ali je profesorka Mileva jedan od najkorektnijih profesora u školi (javim joj se dan danas kad je vidim na ulici). Hoće da objasni, hoće da pruži šansu da popraviš, ali moraš da učiš. Znam da ovo nema puno veze sa predmetom, ali morao sam da spomenem, ostavila je žena vrlo jak utisak na mene. Very Happy(zakazivala nam je predčas u 7 ujutru da popravljamo ocene, win)
Elem, rade se naizmenične struje, pred kraj nešto sa magnetnim poljima, i tako... Zavisi, nekome je zanimljivo, nekima nam nije bilo. Very Happy

Programiranje - Prvo se rade algoritmi (ovome OBAVEZNO posvetite pažnje, ako skapirate algoritme, posle ćete moći da razmišljate na "programerski" način i biće vam neuporedivo lakše). Posle toga počinje jednostavnije programiranje, a programski jezik zavisi od profesora, ja sam radio C, neka odeljenja su radila javu. Nema ništa komplikovano, samo je uvod, ali mora da se uči.

Primena računara u elektrotehnici - Radili smo kod profesorke u Electronic workbenchu i Protelu, svodi se na crtanje elektronskih kola na kompjuteru i merenja virtuelnim osciliskopom. Na početku ide standardno smaranje o osnovnim pojmovima za računare. (ovo nikako da skapiram zašto ne odrade samo u jednom predmetu, ko zna koliko puta sam iz raznih predmeta slušao o istorijatu računarstva, na četvrtoj godini već postane kritično).

Praktična nastava 2 - osim neke (dosadne) teorije, pravite štampane pločice uranjanjem ploče od pertinaksa sa bakrom u kadicu sa kiselinom i lemite elektronske komponente na njih. Meni je bilo super, neki su muku mučili sa lemilicom. Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Smorko
Teslaš
Smorko


Broj poruka : 11
Poeni : 11
Reputacija : 0
Datum upisa : 08.07.2012

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptyPet Jun 28, 2013 9:53 am

Hvala ti puno, učinio si mi ogromnu uslugu. Smile Bio sam pomalo zabrinut da će biti nešto ekstremno teško. Inače, i meni Mileva predaje OET, kod nje je uvek zabavno na časovima, stekao sam utisak da je njoj više stalo do što boljih ocena nego samim učenicima. Nezgodno je samo što je najteži zadatak sa časa suviše lak da bi ga ona stavila u kontrolni. Smile
Malo me jedino brine elektronika, reče nam Cimeša da ima nezgodnih nastavnika. Hvala ti puno još jednom, stvarno si mi mnogo pomogao. Smile
Nazad na vrh Ići dole
veseliburek
Master Tesla
veseliburek


Broj poruka : 201
Poeni : 269
Reputacija : 18
Datum upisa : 12.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Zvezdara

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptyPet Jun 28, 2013 11:42 am

Meni u tesli ništa nije bilo teško, samo je bilo ekstremno dosadnih stvari. Smile(kad dođu energetika u trećoj godini i osnove automatskog upravljanja u četvrtoj, ajooooj)

Elektroniku mi je predavala profesorka Matović (valjda nisam omašio ženi prezime), i iz nekog razloga smo mnooooogo prepisivali kod nje (na najrazličitije načine), sad da li nas je puštala ili ne, verovatno nikad nećemo znati.

A Cimeša mi je bio razredni prve dve godine, opusti se, ume on da digne frku ponekad da bi vas naterao da učite (doduše, to je isključivo zarad vašeg dobra). Ima nezgodnih profesora, ali nema ljudoždera Very Happy, ukapiraš kakvi su, ideš im niz dlaku i nema problema.
Nazad na vrh Ići dole
https://teslabg.forumsr.com
Smorko
Teslaš
Smorko


Broj poruka : 11
Poeni : 11
Reputacija : 0
Datum upisa : 08.07.2012

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptySub Jun 29, 2013 9:27 am

Gomila mi se žalila da im je druga godina bila najteža u Tesli, zato sam ovo hteo da proverim. Ali to su rekli i za prvu, pa nije bilo ništa ne znam koliko nepodnošljivo, jedino je početak bio naporan, ali navikne se čovek na tempo u Tesli. Smile
Nazad na vrh Ići dole
felix97
Profesionalni hvatač zjala



Broj poruka : 6
Poeni : 6
Reputacija : 0
Datum upisa : 03.09.2012

Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 EmptySub Jul 06, 2013 11:31 pm

Sara98 ::
Kakav je smer? Kakva je razlika izmedju multimedije i ovog? Very Happy I jel ima po neka devojcica?
E ovako i ja ad se ukljucim u pricu Very Happy Zavrsio sam prvu godinu i pravo da ti akzem cim imas bodova za upis na ovaj smer znaci da radis nesto i da ti nece biti tesko, ali dosta zavisi i od profesora koji ti zapadnu :/ Racunari su dosta opsirniji smer od multimedije, imas razliku u predmetima a to je sto racunari imaju Grafiku i multimediju u prvoj godini, a multimedija ima taj predmet tek u trecoj ja mislim, a mesto toga imaju TC Very Happy U prosloj godini je bila jedna devojcica samo, po tom pitanju IT je najjaci ja mislim (CETIRI u prosloj godini Very Happy )
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Skolska 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skolska 2013/2014   Skolska 2013/2014 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Skolska 2013/2014
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Školska 2011/2012
» Распоред 2013

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum ETŠ Nikola Tesla :: Smerovi :: Elektrotehničar računara-
Skoči na: